TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, KTMM Başkanı Refat Çubarov ve heyetini ağırladı

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Ankara’da resmi ziyaret çerçevesinde bulunan Kırım Tatar Milli Meclisi, Dünya Kırım Tatar Kongresi Başkanı Refat Çubarov’u ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi. KTMM Başkanı Çubarov, bugün ilk olarak Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığını (TİKA) ziyaret etti. KTMM Başkanı Refat Çubarov’a, Ukrayna Kültür Vakfı Başkanı Vladislav Berkovskıy, Ukrayna Büyükelçiliği Müsteşarı Denis Zolotaryov, Kırım Ailesi kurucusu Anife Kurtseitova ve Kırım Haber Ajansı (QHA) Türkiye İrtibat Bürosu Müdürü Esma Kasar eşlik etti.

TİKA BAŞKAN YARDIMCISI MAHMUT ÇEVİK, KTMM BAŞKANI REFAT ÇUBAROV İLE GÖRÜŞTÜ

KTMM Başkanı Refat Çubarov ve heyet, önce TİKA Başkanı Serkan Kayalar ile görüşme yaptı. Görüşmede, Kırım Tatar halkına ve Rus saldırıları altındaki Ukrayna’ya yönelik projeler masaya yatırıldı.

Görüşmenin ardından  TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, KTMM Başkanı Refat Çubarov ve beraberindeki heyeti ağırladı. Görüşmede, Ukrayna’daki Kırım Tatarlarının geçmişten bugüne geçirdiği tarihi süreç konuşuldu. Dr. Mahmut Çevik ile yapılan toplantıda, TİKA’nın Ukrayna’da Kırım Tatarlarına yönelik gelecek dönemde atacağı adımlar ve gerçekleşmesi planlanan yeni ortak projeler ele alındı.


qha

Read Previous

Üsküp’te Uluslararası Meddah Medresesi Sempozyumu düzenleniyor

Read Next

Çin Devlet Başkanı Şi: Sırbistan ile dostluğumuz demir gibi