TİKA Başkan Yardımcısı Çevik Tiran’da Alsar Vakfı iftarına katıldı

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik Tiran’da Alsar Vakfı iftarına katıldı.

Geleceğin Alternatifi Vakfı -ALSAR’ın Tiran da gerçekleştirdiği iftar programına da katılan TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik burada; Ramazan-ı şerifin kardeşlik ve dayanışma çabalarına güç katmasını ve tüm hayatı kuşatmasını diledi.

Konuşmasında ayrıca ALSAR’ın Tiran’da Kültür, sanat, alanında projeleri ile Türk- Arnavut ilişkilerine, yerel yönetimler ve Sivil Toplum Kuruluşları ile yürüttüğü sosyal ve ekonomik alanda yatırım projeleri ile de yetimlere destek olduğunu belirtti.

– Baleta Ve Veliaj İle Görüştü

Dr.Mahmut Çevik ayrıca bu vesile ile Arnavutluk”un eski BM Büyükelçisi, Diplomat ve Yazar Abdi Baleta ile iki ülke arasında mevcut diplomatik ilişkileri; Tiran Belediye Başkanı Eriyon Veliaj ve Başkan Yardımcısı Andi Seferi ile de Tiran da uygulanan TİKA projeleri konusunda değerlendirmelerde bulundu.

TİKA Başkan Yardımcısı Dr.Mahmut Çevik ayrıca, Bölge ülkelerinden gelerek Alsar iftar programına katılan Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Arnavutluk Hükümeti yöneticileri ve Türk kurum temsilcileri ile de ayrı ayrı görüştü. Çevik Arnavutluk’taki yoğun programını tamamlayarak Türkiye’ye döndü.

Read Previous

BM: Suriye genelinde en az 12,9 milyon kişi gıda güvensizliği yaşıyor.

Read Next

YTB Başkanı Abdullah Eren Kosova’da