TİKA Arnavutluk’ta sel mağdurlarının yanında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk’un İşkodra şehrinde sel mağduru 2 bin 500 kişiye gıda yardımında bulunuldu.

TİKA Arnavutluk’ta son bir aydır yağan aşırı yağmurlar nedeniyle oluşan sel felaketinden etkilenen İşkodra şehri ve etrafındaki köylerde yaşayan halka destek verdi. 2 bin 500 kişi için TİKA tarafından temin edilen 500 paket gıda ve 50 ton hayvan yemi ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere yetkililere teslim edildi.

İşkodra’da gerçekleştirilen programa Arnavutluk Başbakan Yardımcısı Senida Mesi, Tiran Büyükelçisi M. Ahmet Yörük, TİKA Koordinatörü Özay Özütok, İşkodra Belediye Başkanı Voltana Ademi ve diğer yetkililer katıldı.

Arnavutluk Başbakan Yardımcısı Senida Mesi programda yaptığı konuşmada ne zaman yardıma ve somut projelere ihtiyaçları olduğunda Türkiye’nin daima yanlarında olduğunu belirterek verilen tüm destekler için minnettarlığını dile getirdi.

İşkodra Belediye Başkanı Voltana Ademi de TİKA tarafından sağlanan yardımların ihtiyaç sahiplerine dağıtımı için planlamanın yapıldığını ve ivedilikle sevkinin başlatılacağını belirterek Türkiye hükümeti ve halkına verilen destek için teşekkür etti.

İHA

Read Previous

Erdoğan’dan kritik zirvede AB’ye çağrı

Read Next

“Türkiye her zaman Bosna Hersek’in yanındaydı”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *