Türk Hareket Partisi (THP) tarafından ülkede 17 Ekim’de düzenlenen yerel seçimlerle ilgili yazılı açıklama yayınlandı.

THP tarafından yapılan açıklamada, 17 Ekim’de düzenlenen yerel seçimlerin ilk turunun tamamlanması ile Türk toplumunun seçim süreci ve sonrasındaki durum ile konumunun incelenmeye değer olduğu belirtildi.

Seçimlerden doğan sonuçların, Türk seçmenin Türk partilerinin dışında bölünmüş ve Türk toplumu birçok belediyede temsilci hakkını kazanamadığını gösterdiği kaydedilen açıklamada, “Türk Hareket Partisi de belli başlı belediyelerde çok küçük bir oy eksikliği yüzünden belediye meclisine üye sokma hakkını kaybetmiştir. Bu durum apaçık bir şekilde seçim öncesi sağlanamayan birlikteliğin ne kadar önemli ve eksik olduğunu ortaya koymuştur. Eğer ki bu dayanışma ve birliktelik fikri seçimlerden önce sağlanmış olsaydı, Türk toplumu birçok belediyede meclis üyesi olmadan kalmazdı.” ifadelerine yer verildi.

– “Türk siyasi oluşum ve bu oluşumların önde gelen temsilcileri artık silkinmeli ve kendine gelmeli”

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Türk siyasi oluşum ve bu oluşumların önde gelen temsilcileri artık silkinmeli ve kendine gelmelidir. Çok geç olmadan ve Türk toplumu daha fazla zarara uğramadan, kişisel hırs ve beklentiler bir kenara bırakılmalı ve ortak çıkarlar göz önünde bulundurularak bölünmelere nokta konulmalıdır.

– Türk seçmenini koz olarak kullanmak soydaşımıza darbe indirmektir

Türkleri temsil etme fikri ile yola çıkmış olan siyasi partiler; Türk seçmenini kapalı kapılar ardında bir koz olarak kullanıp, küçük çıkarlar uğruna ittifak dışındaki partilere de pazarlamaya çalışması siyasi etiğe uymadığı gibi, soydaşımıza darbe indirmektedir.

Türk Hareket Partisi prensip ve etik değerler ışığında, Türk toplumunu en iyi ve şeffaf bir şekilde temsil etme gayretinden asla taviz vermeyeceği gibi, kirli oyunlar ile bunu baltalama peşinde olan her kuruluş veya şahısa karşı dik duruş göstermeye devam edecektir.

Seçilen tüm Türk meclis üyelerini tebrik eder, başarılar dileriz. Partimizden seçilen ve seçildikleri belediyelerde tek Türk meclis üyesi olan üyelerin bu belediyelerde hem soydaşımız, hem de tüm vatandaşların yararına çalışacaklarına kimsenin şüphesi olmasın.”

Önceki Haber

Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı İzetbegoviç, vefatının 18. yılında kabri başında anıldı

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, vefatının 18. yılında İzetbegoviç’i andı