Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler kapsamında Türk Hareket Partisi (THP) seçim kampanyasını Kırçova’da sürdürdü.

THP’den yapılan açıklamada, “Türk Hareket Partisi’nin seçim karavanının yolculuğu, dün Kırçova’daki etkinlikle devam etti. Genel Başkan Enes İbrahim’in de katılımı ile düzenlenen halkla buluşma, coşkulu bir atmosferde gerçekleşti ve burada koalisyon listesinde yer alan meclis üyesi adayları Semir Veysel ve Cengiz Kanzo’nun tanıtımı yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Kırçovalı soydaşımıza seslenen Başkan Enes İbrahim, yerel seçimlerin önemine değinirken, Kırçova belediyesinde genç adaylarımızın bu bölgeyi çok iyi tanıdıklarını ve enerjileri ile soydaşımızın sorunlarına ivedilik ile cevap verebileceklerine inandığını belirtti. Kırçova’da, özellikle eğitim alanındaki sorunların kalıcı çözümlere kavuşuturlması ve Türk dilinin yerel yönetimde tam manada kullanımı için gayretlerin devam edeceğini söyleyen İbrahim, buradaki soydaşların, 17 Ekim’de adaylarımıza destek vererek en doğru seçimi yapacaklarından şüphe etmediğini söyledi.” denildi.

Önceki Haber

Bosna Hersekli Kusic eşini memnun etmek için “dönen ev” inşa etti

Sonraki Haber

Batı Balkanlar’da emlak piyasasındaki canlılıkla birlikte fiyatlar yükseliyor