Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler kapsamında Türk Hareket Partisi (THP) seçim kampanyasını Gostivar’da düzenlediği halkla buluşma toplantısı ile son verdi.

THP’den yapılan açıklamada, “Türk Hareket Partisi (THP) 17 Ekim Yerel seçim kampanyasını Gostivar’da düzenlediği halk buluşması ile tamamladı. THP Genel Başkanı Enes İbrahim’in katılımı ile gerçekleştirilen etkinliğe, Gostivar ve yöresinden soydaşımız katılmıştır.” denildi.

Açıklamada, “İbrahim yaptığı konuşmada “Gostivarlı soydaşımız artık ciddi ve prensipli şekilde yerel yönetimde temsil edilmelidir, belediyede ve özellikle Türklerin yaşadığı mahallerde çözüm bekleyen altyapı problemleri vardır, bizler bu sorunlara çareler üretmek için halkımızdan görev talep ediyoruz, yerel yönetimlerin hizmete dayalı bir anlayışa ihtiyacı vardır ve en önemlisi Türk toplumunun yerel yönetimlerdeki sesi olmak için yola çıktık” sözlerini sarfetti. THP Gostivar liste başı olan Elyesa Feyzullah ise konuşmasında önümüzdeki dönemde sergileyeceğimiz tutum ve projelerimiz hakkında katılımcıları bilgilendirdi.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

Yunus Emre Enstitüsü Tiran, Türkçenin seçmeli dil olarak öğretilmesi için protokol imzaladı

Sonraki Haber

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani’den BM’ye çağrı