THP heyeti Sofya’da temaslarda bulundu

Türk Hareket Partisi (THP) heyeti Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da temaslarda bulundu.

THP Genel Başkanı Enes İbrahim, başkan yardımcısı Menfi İlyaz ve başkanlık divanı üyesi Cabir Doko’dan oluşan heyet, Sofya’da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ve Avrupa Parlamentosu milletvekili, aynı zamanda Avrupa Parlamentosu’nun Kuzey Makedonya raportörü İlhan Küçük ile görüşme gerçekleştirdi.

THP’den yapılan açıklamada toplantının çok verimli geçtiği kaydedilirken, “Özellikle ülkemizin Avrupa Birliği entegrasyonu masaya yatırılırken, iki taraf da en kısa sürede Kuzey Makedonya’nın haklı olarak AB müzakerelerine başlaması konusunda olan inanç ve desteklerini belirtti.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Aynı coğrafya ve kaderi paylaşan Makedonya ve Bulgaristan Türklerinin işbirliği ve tecrübe alışverişini arttırması hem iki ülke, hem de soydaşımız adına önemli bir kazanım olacaktır. Her platformda, her konuda yapıcı ve birleştirici siyaset gayesiyle hareket eden Türk Hareket Partisi uluslararası camiada da yeni dostluklar kurmaya ve varolan kardeş bağlarını pekiştirmeye devam edecektir.”

Read Previous

Mamuşa heyeti Tokat’ta

Read Next

Her yıl 15 milyon bebek hayata erken başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × 2 =