Üsküp’teki Tefeyyüz İlköğretim Okulu kütüphanesinde “TİKA-İLESAM İşbirliğinde Kuzey Makedonya’ya 10.000 Kitap” projesinin tanıtım töreni gerçekleşti.

Tarık EMİN / TİMEBALKAN

TİKA ve İLESAM işbirliğinde MATÜSİTEB’in katkılarıyla düzenlenen tanıtım töreninde Tefeyyüz İlköğretim Okulu’na bin kitap bağışı yapıldı.

Tanıtım töreninde konuşma yapan TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt, “Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm ve Dışişleri Bakanlığımızın destekleriyle TİKA ve İLESAM işbirliğinde gerçekleştirmiş olduğumuz “Türk Dünyası Kütüphanelerine Kitap Bağışı” ve “Kitap En Sağlam Köprüdür” projesiyle eğitim ve kültür alanındaki projelerimize bir yenisini daha eklemiş bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Söğüt, “Proje kapsamında Kuzey Makedonya’ya 10 bin adet Türkçe kitap bağışı yapılmıştır ve aynı zamanda yine Orta Asya’da Özbekistan’a da eş zamanlı olarak 10 bin Türkçe kitap bağışı sağlanmıştır. Burada kitapların tasnifi ve dağıtım noktasında MATÜSİTEB’in de önemli katkıları olmuştur” dedi.

Tefeyyüz’de düzenlenen tanıtım töreninde konuşma yapan Tefeyyüz İlköğretim Okulu Müdürü Salayedin Zekir, “Kütüphanemize bin adet yeni kitap, birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar ve ayriyetten tüm öğretmenlerimiz için kitap dağıtımını ve açılışını Tefeyyüz İlköğretim Okulu’nda yapacağız” dedi.

Önceki Haber

AB ile AstraZeneca görüştü ama anlaşamadı

Sonraki Haber

Üsküp Türk Çarşısı’ndaki araçlar kaldırılıyor