Tefeyyüz Güreş Kulübü selzedelerin evlerini temizledi

Üsküp’te meydana gelen sel felaketinin 8. gününde ”Sel Felaketi STK’lar Koordinasyon Kurulu” üyesi Tefeyyüz Güreş Kulübü güreşçileri hasar gören evlere giderek temizlik yaptı.

6 Ağustos’ta Üsküp’ün belli bir bölümünde meydana gelen sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AKOM ekiplerinin Hasanbey’e girmesiyle temizlik ve çevre düzenleme çalışmaları hareketlendi. Bir yandan caddeler temizlenirken diğer yandan selden etkilenen vatandaşlar evlerini düzeltmeye çalışıyor. Bu kapsamda dün Hasanbey’e gelen güreşçiler vatandaşlara evlerini temizlemede yardım etti.

IMG_5834

Makedonya’nın efsanevi Olimpiyat Güreş Şampiyonu Şaban Trstena, “Bizim spor sahalarında olmamız gerekirken, Arnavutluk’tan Makedonya’nın farklı şehirlerinden aramızda milletvekilinin de bulunduğu bir grup sporcu gelip selzedelere yardım için toplandık. Tefeyyüz Güreş Kulübü’nden 20 kişiyle evlerde oluşan hasarları gidermek için çalışıyoruz. Bu hareketimizle biz sporcuların insancıl tarafını öne çıkıyoruz. Halka nerede yardım gerekiyorsa yardım edeceğiz çünkü halk her zaman bizim yanımzıda yer almıştır. Yarıştığımız her alanda en büyük destekçimiz halkımız olmuştur.” şeklinde konuştu.

Sabah saatlerinden itibaren 7 evi temizlediklerini ifade eden Trstena, “Halkın gerçekten yardıma ihtiyacı var. Bizim elimizden bu geliyor. Burada çalışan gönüllülere teşekkür ederken çalışmak isteyenlere çağrıda bulunuyorum. Arnavut, Makedon ayrımı yapmaksızın birlikte çalıştığımız milletvekilimize de ayrıyetten teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

IMG_5891

Trstena ile birlikte 10 yıldır milli takımda beraber güreştiklerini dile getiren eski güreşçi ve milletvekili Trayçe Dimkov bu zor dönemde birlik ve dayanışma çağrısında bulundu.

Yardım etme fikrinin Şaban Trstena’dan çıktığını belirten Dimkov, ”Genç ve yaşlı güreşçilerle bir araya gelip sel mağdurlarının yardımına geldik. Bugün Şaban Trstena ve diğer güreşçilerle oluşturduğumuz örneklik Makedonya’nın birliğini gösteriyor ve sadece bu şekilde krizin üstesinden geleceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bugün burada gösterilen dayanışma örneğinin diğer vatandaşlar tarafından da gösterileceğine olan inancını beyan eden Dimkov, ”Spor geçmişte bizi birleştirdiği gibi şimdi de insanlara yardım etmemiz için birleştiriyor.” sözleriyle sporun birleştirici gücüne değindi.

Read Previous

Şkendiya, Vardar deplasmanında

Read Next

Rabia katliamının 3’üncü yılı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *