Türk Demokratik Partisi (TDP) tarafından yayınlanan mesajda İsrail’in Kudüs’te yaptığı zulüme tepki gösterildi.

“Kudüs’te soykırım var” başlığıyla yayınlanan mesajda, “Bu mübarek Ramazan ayının son günlerinde ve Ramazan Bayramı arefesinde İsrail’in KUDÜS’TE Müslüman kardeşlerimize ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu saldırılar, uygulamış olduğu şiddet artık tahammül edilemez bir seviyeye ulaşmıştır. On yıllardır süregelen bu vahşet karşısında köşesine çekilip sessizliğe bürünen ve sağır-kör rölünü üstlenen devletlerin, milletlerin ve toplumların sessizliği, kulaklarımızda yankılanıyor.” denildi.

Açıklamada, “Sokaklarda oyun oynayacak yaştaki çocukların kefene sarılıp ebediyete uğurlandığı o kutsal topraklarda yaşananlara seyirci kalanların, dünyanın yarınları için konuşmaya hakkı yoktur. Yarınlarımızı göz göre göre toprağın altına gönderenlere bir yaptırım uyugula(ya)mayan ve onları durdur(a)mayan uluslarası kuruluşların gayri hükmü de yoktur. KUDÜS’TE bir soykırım yaşanıyor!Savunmasız, silahsız ve suçsuz kardeşlerimize vahşetin ve acının en büyüğü yaşatılıyor.Kardeşlerimize uyguladıkları vahşet üzerinden tüm İslam alemine mesaj veriliyor. Mescid-i Aksa’ ya saldırı, aslında tüm Müslüman’lara saldırıdır!” ifadelerine yer verildi.

Açıklama, “Allah-u Teala KUDÜS’TE ve dünyanın neresinde olursa olsun, vahşete uğrayan kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Onlara güç, kuvvet versin.Ve unutulmasın ki; Her nekadar vahşetlerini büyütseler de, ölüme tebessümle değil, gülerek giden bir ümmetin yok oluşuna şahit olmayacaklardır.” sözleriyle son buldu.

Önceki Haber

Kayseri ile Gorajde belediye başkanları görüştü

Sonraki Haber

Kuzey Makedonyalı Arnavut yazar Mehmeti’den İsrail zulmündeki medya diline sert tepki