Kuzey Makedonya Türk Demokrat Partisi (TDP) Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas ve beraberindeki heyet, Kosova Demokratik Türk Partisi’ne (KDTP) ziyarette bulundu.

Oldukça verimli ve dostane geçtiği belirtilen ziyarette, iki parti arasındaki güven ve iş birliği tazelendi. KDTP tarafından yapılan açıklamada, “Bölgesel olarak çok yakın ilişkilerinin yanı sıra, ortak kültür ve davamız bizlerin birlikte gelecekte çok daha yakın ilişkiler yürütmesine vesile olacaktır” denildi.

Yaptığı ziyarette konuşan Beycan İlyas, “İlk olarak dost ve kardeşlerimizle KDTP çatısı altında buluşmaktan oldukça mutluyum. Bizler farklı ülkelerde yaşasakta, gönüllerimiz, ideallerimiz bir. Bu değerlere sahip çıkmak bizim en önemli görevimizdir. Sizlere bu vesileyle önümüzdeki seçimlerde başarılar dilemek istiyorum. İnanıyorum ki, Türk halkın tecellisi her zaman olduğu gibi KDTP’den yana olacaktır. Bilmenizi isterim ki, sizlerin seçim zaferi bizlerede moral veriyor. Sizin sorunlarınız, sizin sıkıntılarınız bizleride yakından ilgilendiriyor. Bildiğiniz gibi Kuzey Makedonya’da Nisan ayında Nüfus sayımı yapılacaktır. Bu sayımlar bizler için çok büyük önem arz ediyor. Bu yönde ciddi çalışmalar yaptık. STK’lar üzerinden ciddi bir teşkilatlanmamız var. Bakınız Arnavutlukta hiçbir Türk nüfusunun yaşamaması düşündürücüdür. En önemli çabalarımızdan biri de Balkanlardaki Türk nüfusunun korunmasıdır. Bu yüzden sizlere bu seçimlerde başarılar diliyor ve misafirperverliğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum”dedi.

KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ise, “İlk olarak burada bizlerin yanında olduğunuz için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Bizlere bu süreçte ciddi bir moral motivasyon verdiniz. Sizin de üzerinde durduğunuz gibi bizler biriz. Duygularımız, milli değerlerimiz, sevinçlerimiz, hüzünlerimiz ortak. Bu ortak değerlerin korunması için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizlerde, Kuzey Makedonya’da Nisan ayında gerçekleşecek nüfus sayımı için oldukça heyecanlıyız. Sizlere bu süreçte her türlü desteği vermeye hazırız. Sizlerin orada güçlü varlığı, bizimde burada güçlenmemize vesile olacaktır. Umarım Balkan Türkleri için en iyisini hep birlikte başarabiliriz. Burada bizlerle olduğunuz için çok mutluyuz, İnşallah en kısa zamanda seçim zaferimizde sizleri tekrar burada misafir ederiz” ifadelerine yer verdi.

Kosovaport

Önceki Haber

Gazprom’dan Ocak 2021’de rekor ihracat

Sonraki Haber

Bulgaristan’da komünizm kurbanları anılıyor