TDP’den “cinsiyet değiştirme” yasası ile ilgili açıklama

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı ve milletvekili Beycan İlyas, kamuoyunda “cinsiyet değiştirme” yasası olarak bilinen yasa ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TDP Genel Başkanı ve milletvekili Beycan İlyas, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Bugün mecliste siyasal sistem ve halklar arası ilişkiler komisyonunda, kamuoyunda “cinsiyet değiştirme” yasası olarak da bilinen ve son günlerde tartışılan Ana Kayıt Yasası değiştirge önerisini, verdiğimiz teklif üzerine gündemden çıkartıldı. Hiçbir ‘’cerrahi girişim’’ ve ‘’tıbbi tedavi yöntemi’’ kullanmadan, kişinin kendi isteği ile ‘’cinsiyetini değiştirmeyi’’ sağlamasını öngören bu yasa teklifi kesinlikle bizim ‘’manevi ve milli’’ değerlerimize aykırıdır.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, “Maalesef AB yolunda olan bir ülke olarak bu ve benzeri yasa teklifleri ile karşı karşıya kalacağımız her ne kadar belli olsa da, şundan emin olabilirsiniz ki bizler siyasi parti olarak (TDP) her zaman bu tür yasa tekliflerinin karşısında olacağız. Bu toplum bazı değerleri kaybetmemeli ve bunu en azından gelecek nesillerimizi düşünerek yapmamız kaçınılmazdır.” denildi.

Read Previous

Bosna Hersek’te seçim yasası reformu müzakerelerinden yine sonuç alınamadı

Read Next

TMV K. Makedonya temsilcisi Baran Çayır Belediye Başkanı Ganiu’yu ziyaret etti