TDP seçimlere “Avrupa Cephesi”nde katılacak

Türk Demokratik Partisi (TDP), 2024 Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinde “Avrupa Cephesi” koalisyonu içinde yer alma kararı aldı.

Türk Demokratik Partisi’nden (TDP) konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türk Demokratik Partisi bugün, Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Uzun süredir devam eden koalisyon görüşmelerinin detayları, gelişmeleri ve tarafımıza yapılan teklifler üyelerimizle en ince detayına kadar paylaşıldı.

Gün içerisinde yapılan toplantıda ülkemizin her bölgesinden gelen merkez meclis üyelerimiz var olan teklifler ile ilgili kendi görüş ve analizlerini tarafsız ve şeffaf bir şekilde dile getirdiler.

Kuzey Makedonya Cumhuriyetinde yaşayan soydaşlarımızın hak ve hukukunu en üst seviyede koruma, geliştirme ve hakça temsiliyetini ana koşul olarak belirleyen partimiz bütün siyasi gelişmeleri ve halkımızın taleplerini göz önünde bulundurarak 2024 Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Seçimleri konusunda kararını vermiştir.

Partimizin en üst organı olan Merkez Meclis Kurulunun almış olduğu karar neticesinde, Türk Demokratik Partisi 2024 Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Seçimlerinde ‘’AVRUPA CEPHESİ’’ Koalisyonu içerisinde yer alacaktır.

Avrupa Cephesi koalisyonu ile yapılan anlaşma neticesinde Türk Demokratik Partisi Milletvekili Adayları 2024 Parlamento Seçimlerinde aşağıdaki seçim bölgeleri listelerinde yer alacaklardır:

– 6. Seçim Bölgesinde 6.sıra adayı

– 5. Seçim Bölgesinde 5.sıra adayı

– 4. Seçim Bölgesinde Liste başı adayı

– 3. Seçim Bölgesinde 3. ve 4. Sıra adayları

– 1. Seçim bölgesinde 8.sıra adayı.

Alınan bu kararın partimize, milletimize ve devletimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.

Partimizin ve ülkemizin Avrupa Birliği yolunda devam eden yürüyüşüne, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Türk Demokratik Partisi olarak desteklerimizi vermeye devam edeceğiz.”

Read Previous

ABD Başkan Yardımcısı Harris, İsrail’in Refah’a saldırısının “çok büyük hata” olacağını söyledi

Read Next

Kırcaali’de 600 kişi düzenlenen iftarda bir araya geldi