Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Merkezinde, Genel Başkan Beycan İlyas yönetiminde TDP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleşti.

“2021 Yerel Seçimler” tek gündem maddesi olduğu toplantıda, yerel seçim kampanyası ve alınan sonuçlar değerlendirildi.

TDP’den yapılan açıklamada, “Tek başımıza Belediye Başkan adaylarıyla katıldığımız Belediyelerde Merkez Jupa’da göstermiş olduğumuz üstün başarı herkes tarafından takdirle karşılandı. Diğer dört Belediye Başkan adaylarımızın yürütmüş oldukları pozitif kampanya ve seçimleri kaybetmelerine rağmen göstermiş oldukları performans ve almış oldukları oylar takdire şayan olduğu herkes tarafından kabul gördü.” denildi.

Açıklamanın devamında “Buna ek olarak tek başımıza katıldığımız Belediye Meclis Üye listelerimiz, Merkez Jupada 5, Gostivarda 3, Vrapçiştede 3, Dolneni’de 2, Mavrova Rostuşa 1, Konçe 1, Tearçe 1 ve Plasnitsada 1 meclis üyesi kazanmamız, diğer taraftan koalisyon ortak listeleriyle katıldığımız belediyelerde Üsküp Büyükşehir Belediyesi 1, Vasilova 1, Demir Kapı 1 ve Radoviş’te 1 meclis üyesi kazanıldığı açıklandı. Özellikle Ustrumca ve Struga’da ilk defa kendi listelerimizle seçime katılmamız ve alınan sonuçların her ne kadar bu seçimde kazanmamıza yetmese de özellikle bu iki bölgenin gelecek döneme yönelik atmış oldukları bu adımın ve gayretlerinin partimiz adına önemli olduğu herkes tarafından kabul gördü.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “31.10.2021 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel Seçimlerin ikinci turunda, Üsküp Büyükşehir Belediyesi, Resne, Radoviş, Ohri, Vasilova ve Konçe’de koalisyon ortağı adaylarımıza desteğimizi sürdüreceğimiz kararı alındı. Koalisyon ortak adaylarının olmadığı Belediyelerde, yerel çaptaki teşkilatlarımız ilgili taraflarla görüşmeler gerçekleştirdikten sonra, milli irade ışığında alınan kararlarını seçmenimize duyuracaklardır.” denildi.

Önceki Haber

Kosova’daki “Tiyatro Atölyesi” ilk mezunlarını verdi

Sonraki Haber

VMRO DPMNE polislerin vatandaşları istismar ettiğini iddia etti