TDP heyetinin Türkiye ziyareti devam ediyor

Türk Demokratik Partisi üst düzey heyetinin Türkiye ziyareti devam ediyor. Ziyaretini ikinci gününde TDP’nin yöneticileri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile bir araya geldi.

Partiden yapılan yazılı açıklamada şunlar belirtiliyor:

“Genel Başkanı Gönül Bayraktar, Genel Sekreteri Enver Hüseyin, Genel Başkan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Beycan İlyas ile Genel Başkan Yardımcısı Caner İsmail’den oluşan Türk Demokratik Partisi heyetinin gerçekleştirdiği İstanbul – Ankara ziyaretinin ikinci gününde, heyetimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile bir araya geldi.
Görüşmeden duydukları memnuniyeti belirten görüşme tarafları,, Türkiye’nin ve İstanbul’un, Makedonya ile iyi olan ilişkileri daha da geliştirmek için ortak çalışmalar gerçekleştireceklerini söylediler. Makedonya Türk Demokrasi Partisi Genel Başkanı Gönül Bayraktar da İstanbul’daki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade ederek, İstanbul’un bilgi ve deneyiminden yararlanmak istediklerini kaydetti.
Yarın Ankara’da gerçekleşecek olan Türkiye ziyareti kapsamında, Türk Demokratik Partisi heyetinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Tarım Bakanı Faruk Çelik ile görüşmeler gerçekleşecektir.”

Read Previous

“Lesovo” sınır kapısında 30’dan fazla gümrük görevlisi tutuklandı

Read Next

Bayern Münih’ten Saraybosna’ya yatırım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *