TDP, Gostivar Belediyesi’nde Başkan Arben Taravari ile yollarını ayırdı

Türk Demokratik Partisi (TDP) Gostivar Şubesi tarafından yapılan açıklamada, partilerinin “Rinia” Spor salonu Müdürü’nün görevden alınmasını kınayarak bundan sonra Gostivar’daki 3 meclis üyelerinin TDP Gostivar Teşkilatları’nın alacağı karar ve kararlar doğrultusunda ilerleyeceğini duyurdu.

TDP Gostivar Şubesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2021 Yerel Seçimleri kapsamında 2. Tur seçimlerinde gerçekleştirilen koalisyon görüşmeleri kapsamında TDP Gostivar Belediyesi Teşkilatları olarak Arben Taravari’yi destekleme kararı almıştık.

O günden günümüze dek anlaştığımız noktaların sadece % 50 si kısmen gerçekleştirilip diğer anlaştığımız noktalar tüm ısrarımıza rağmen Belediye Başkanı tarafından gerçekleştirilmemiştir.

2024 Parlamento seçimlerinde TDP olarak merkezi koalisyonumuz gereği kendi parti görevimizi tam manasıyla yerine getirmemiz mevcut Belediye Başkanını rahatsız etmiş ve kendi koalisyonunun Gostivar Belediyesinde mağlup olmasının faturasını TDP’den çıkarmaya soyunmuş, 2021 Yerel Seçimlerinde koalisyon anlaşmamızı yok sayarak “Rinia” Spor salonu Müdürümüzü görevden almıştır.

2021 Yerel Seçimleri’nin 2. Turunda TDP’nin desteğini yok sayarak, bugün bu kararı alması, siyasetten uzak ve etik dışı davranmasını esefle kınıyoruz.

Hatırlatmak isteriz ki TDP Gostivar Belediyesinde 3 Belediye Meclis üyesi ile Türkleri temsil eden yegane siyasi oluşumdur.

Gostivar Belediyesi sınırları içinde % 12 ve merkez nufüsü’nun % 30 Türklerden oluşan Gostivarı görmezden gelmek siyasi ahlaktan uzak olduğunun bir kanıtıdır.

Bundan böyle TDP olarak Gostivar Belediyesinde temsil edildiğimiz 3 meclis üyesi ile TDP Gostivar Teşkilatları’nın alacağı karar ve kararlar doğrultusunda ilerleyeceğini kamuoyununa bildirir saygılarımızı arz ederiz.”

Read Previous

Türkiye, Avrupa Şampiyonası’na galibiyetle başladı

Read Next

Netanyahu: “Blinken, Washington’un İsrail’e silah engelini kaldırmaya yönelik çalışmalarını doğruladı”