Türk Demokratik Partisi’nin (TDP) başkent Üsküp’te düzenlenen 10. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlık görevine tek aday olan Beycan İlyas seçildi.

TİMEBALKAN

Üsküp’teki Yane Sandanski Spor Merkezi’nde düzenlenen TDP’nin 10. Olağan Genel Kurultayı’na, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, TDP Genel Başkanı ve milletvekili Beycan İlyas, AK Parti Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Tuğba Işık Ercan, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, SDSM Genel Başkan Vekili Sanya Lukarevska, VMRO DPMNE Genel Başkan Yardımcısı Vlado Misajlovski, BDİ milletvekili Arber Ademi, Alternativa Genel Başkanı ve milletvekili Afrim Gashi, Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, SDA Sancak milletvekili Enis İmamoviç, milletvekilleri, parti üyeleri ve davetliler katıldı.

TDP’den yapılan açıklamada, “Bugün Üsküp’te düzenlenen Türk Demokratik Partisi X. Olağan Kurultayı’nda, TDP mevcut Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas geçerli oyların tamamını alarak, tekrardan Genel Başkanlık görevine seçilmiştir.” denildi.

Açıklamada, “Genel Başkanımız ve yeni seçilen Merkez Meclisimize başarılar diler, bu vesile ile kurultay sırasında emeği geçen delegelerimize ve yurtdışı ve yurtiçinden kurultayımıza gerçekleştirdikleri katılım ile bizi yalnız bırakmayıp onurlandıran tüm dostlarımıza ve misafirlerimize tekrardan teşekkürü borç biliriz.” ifadelerine yer verildi.

TDP Seçim Divanı başkanlığı görevini Yusuf Hasani, divan üyeliklerini ise Şasine Kasami, Sait Aleivi, Muzaffer Süleyman ve Emin Cunka yürüttü.

Önceki Haber

Libya ile Yunanistan arasında görüşme

Sonraki Haber

Dünya genelinde 3 milyar 192 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı