Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı ve Milletvekili Dr. Beycan İlyas, Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev tarafından düzenlenen hükümeti oluşturan siyasi parti liderleri toplantısına katıldı.

TDP’den yapılan açıklamada, Başbakan Zaev’in, Hükümet ve Parlamentoda ki koalisyon ortaklarının, vatandaşların çıkarları ve ülkenin geleceği için göstermiş oldukları desteğin yanı sıra özellikle Kovid-19 salgını döneminde vatandaşlara ve ekonomiye yardımcı olacak politikalar oluşturma sürecinde ki katkılarından dolayı teşekkürlerini ilettiği belirtildi.

Yüz günlük görev süresinin ve 2020 yıl sonu sebebiyle yapılan çalışmaların değerlendirildiğinin belirtildiği açıklamada, “Gelecek dönemde yapılması gereken çalışmalar gözden geçirildi. Hükümeti oluşturan siyasi partiler olarak ekonomik plan ve projeleri, ekonomiyi canlandırmaya yönelik alınması gereken tedbirleri değerlendirdiler. Genel Başkanımız Dr. Beycan İlyas Nisan 2021’de gerçekleşmesi planlanan Nüfus Sayımı ve bu doğrultuda yapılması gereken hazırlıkların ülkemizde yaşayan %20’nin altında ki halklar, başta Türkler için büyük bir önem arzettiğini ve bu süreci dikkatle takip edeceğimizi bildirdi.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Buna ek olarak diğer Hükümet ortakları gibi AB üyeliği yolunda son günlerde Bulgaristan Cumhuriyeti ile yaşanan sıkıntının ve çözüm bulma çabalarının sürdürülmesi için desteğimizi belirtti.” denildi.

Önceki Haber

Arnavutluk’taki gergin protestolar 4. gününde devam etti

Sonraki Haber

Almanya’da camiye İslamofobik içerikli mektup gönderildi