TCG Anadolu gemisi, Sarayburnu Limanı’nda ziyaretçi akınına uğradı

Dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA), Türkiye’nin de en büyük askeri gemisi TCG Anadolu, yanaştığı Sarayburnu Limanı’nda ziyaretçi akınına uğradı. ( Murat Şengül – Anadolu Ajansı )

Türk donanmasının hizmetine 10 Nisan’da giren Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu, Sarayburnu Limanı’nda vatandaşları ağırladı.

İçinde, dünyanın ilk silahlı insansız hava aracının da (SİHA) yer aldığı TCG Anadolu, demir attığı Sarayburnu Limanı’nda ziyaretçi akınına uğradı.

Çok sayıda vatandaş, gemiyi gezmek için liman girişinde sıraya girdi. Vatandaşların ilgisi nedeniyle liman girişinde yoğunluk oluştu.

Geminin askeri görevlileri tarafından içeri alınan vatandaşlar, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

TCG Anadolu’nun gurur kaynağı olduğunu dile getiren ziyaretçiler, Türk donanmasına yeni ve daha iyi gemilerin inşa edileceğine inandıklarını ifade etti.

TCG Anadolu gemisini görmek için Konya’dan gelen Nusret Gür, “Bu eser, devlet ve milletin kaynaşmasının bir ürünüdür. Bir arada olduğumuz sürece çok şey başarırız.” dedi.

Gemiyi ziyarete gelen Faruk Tunçer ise geminin ilk olma özelliğine dikkati çekerek, “Bununla başladı, umarım serisi devam eder. Millet olarak çok gururluyuz.” diye konuştu.

Bugün saat 18.00’e kadar ziyarete açık olacak gemi, 18-23 Nisan tarihlerinde de 10.00-18.00 arasında ziyaret edilebilecek.

TCG Anadolu gemisi, 24 Nisan’da İstanbul Boğazı’ndan geçerek vatandaşları selamlayacak.

Read Previous

Trakya Üniversitesi Sırbistan’da üniversite adaylarına tanıtıldı

Read Next

Yiğit Paşa Kültür Merkezi’nde okunan mukabelenin hatim duası yapıldı