Kuzey Makedonya Hükümeti ile TAV Havalimanları arasında imzalanan anlaşma ile kargo havalimanı inşatı yerine yerel yönetimlere destek projesi kapsamında Üsküp’ün Şuto Orizari Belediyesi’nin kanalizasyonu inşa edilecek.

TAV Makedonya Genel Müdürü Metin Batak, Şuto Orizari Belediyesi’nde yaptığı açıklamada, söz konusu projenin 1,2 milyon euro değerinde olduğunu ve bununla belediyenin yerel altyapısının iyileştirileceğini söyledi.

Şuto Orizari’deki kanalizasyon projesinin üç yılda 35 milyon euro ayırdıkları toplam 99 sosyal projeden yalnızca ilki olduğunu kaydeden Batak, “Yeniden tahsis edilen toplam 49,7 milyon euronun 14,7 milyon eurosu iki Makedon havaalanında yatırım olarak kullanılacak. Bu 99 belediye projesinin kaynaklarının tüm ülke için ek sosyal değer yaratacağına gerçekten inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Batak, “Bugün burada gördüğünüz inşaat işi sadece ekonomik açıdan faydalı bir faaliyet değil, aynı zamanda yerel halk için de önemli bir faaliyettir. TAV olarak sosyal sorumluluk sahibi bir şirketiz ve insanlar için daha fazla değer yaratmaktan mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Önceki Haber

Akaryakıt fiyatlarında indirim

Sonraki Haber

Bölgesel sayman ve eğitmen ilanı açıldı