TAV Makedonya: Üsküp Havalimanı’nda uçuşlar iptal edilmedi, trafik geçici olarak durduruldu

Üsküp Havalimanı işletmesini gerçekleştiren TAV Makedonya Şirketi’nden, havalimanına bomba ihbarından sonra açıklama yapıldı.

Bugün Üsküp Havalimanı’na yerleştirilen bombayla ilgili haber vesilesiyle ülkemizdeki havalimanlarını işleten “TAV Makedonya” da bir açıklama yaptı.

TAV Makedonya, tüm uçuşların iptal edilmediğini, ancak İçişleri Bakanlığı’ndan operasyonlara devam etmenin güvenli olduğuna dair bir bildirim gelene kadar trafiğin geçici olarak durdurulduğu belirtildi.

Üsküp Uluslararası Havalimanı ile bu sabah bir patlayıcı cihaz hakkında e-posta yoluyla temasa geçildiği kaydedilen açıklamada, “Bilgi derhal İçişleri Bakanlığı’na bildirildi ve aynı zamanda havalimanında bulunan tüm personel ve tüm yolcular ve/veya yoldan geçenler güvenli bir şekilde tahliye edilirken, İçişleri Bakanlığı birimleri denetliyor. havaalanındaki tesisler. Uçuşlar iptal edilmedi, ancak İçişleri Bakanlığı’ndan havalimanı operasyonlarının normal programa göre devam etmesinin güvenli olduğuna dair bir bildirim alana kadar trafik şu anda durduruldu.” denildi.

Read Previous

Kosova, uzun sürmesi beklenen AB adaylığı serüvenine başlıyor

Read Next

AP’deki yolsuzluk şüphesi nedeniyle Yunan milletvekilinin parti üyeliği askıya alındı