Tarihçi–Yazar İlber Şiyak’a Akhisar’dan plaket

Manisa’nın Akhisar İlçesinde 7-13 Mayıs tarihinde  düzenlenen  559. Çağlak Festivalinde davet edilen köşe yazarımız Tarihçi – Yazar İlber Şiyak’a plaket verildi.

Yazar İlber Şiyak, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Akhisar Halkı ile birlikte Festivalin Yürüyüş Kortejine katıldı. Akhisar Belediyesi önünden başlayan yürüyüş, Şeyh İsa Camisinde düzenlenen törenle son buldu.

Yazar İlber Şiyak,11 Mayıs Cuma günü 559. Çağlak Festivali kapsamında Akhisar Lokantacılar – Köfteciler ve Tatlıcılar Odası Başkanı Pınar Güney tarafından “Tarihi Akhisar Lokumu”nun tanıtım etkinliğine katılarak, Türk Lokumunun tarihi süreci ve tanıtımı konusunda bir konuşma yaptı. Şiyak’a Esnaf Odası Başkanı Pınar Güney tarafından kendisine ” Tarihi Akhisar Lokumu” tanıtımına katkılarından dolayı bir Plaket  verildi.

Yazar İlber Şiyak, Plaket Töreninde yaptığı konuşmasında, “Ömrünün 38 yılını Rumeli Tarihi ve Kültürüne adamış olan birisi olarak Tarihi Akhisar Lokumunu yurt içinde ve yurt dışında sevdirmek ve tanıtmak önceliğim olmuştur. Ben tüm gezi ve ziyaretlerimde T.C.  Üsküp Büyükelçimize, Makedonya’nın Ankara Büyükelçisine, Belediye Başkanlarına ve tüm dostlarıma Manisa Mesiri ile birlikte mutlaka Akhisar Lokumu hediye ediyorum. Ben Akhisar’ı ve sizleri seviyorum. Davetiniz ve Plaketiniz ile beni onurlandırdınız.

Sizlere kalbi şükranlarımı sunuyorum.” diyerek teşekkür etti.

 

Read Previous

Salah’tan Premier Lig rekoru

Read Next

Geçen yıl taksiler 31 milyon yolcu taşıdı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *