Taravari: Protestocuların çoğu neyi protesto ettiklerini bilmiyor

Kuzey Makedonya’da muhalefetteki Arnavut İttifakı Başkan Yardımcısı ve Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari, TV21’de gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Arnavut İttifakı Başkan Yardımcısı ve Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari, ülkenin Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerine başlamasına olanak sağlayacak ve Bulgaristan’ın vetosunu kaldıracak Fransız teklifine karşı yapılan protestolarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Taravari, “Söylemeye gerek yok, ama protesto edenlerin büyük bir kısmı bunun ne hakkında olduğunu bile bilmiyor. Bu dönem, mevcut hükümet, BDİ ve SDSM tarafından tamamen yanlış yönetildi. Ben bir komisyon kurulmasını önerdim, Fransız önerisi geldiğinde VMRO DPMNE çıktı ve belgedeki birkaç maddede sorun yaşadıklarını ve Bulgaristan’da oylama yapıldığında Bulgar milletvekillerinin çoğunluğunun da desteklediğini söyledi.” diye konuştu.

– Taravari: VMRO DPMNE’den tamamen uzaklaştık

Muhalefetteki partilerin her zaman iktidar çoğunluğunu bozma eğiliminde olduğunu söyleyen Taravari, “Muhalefet partileri her zaman mevcut çoğunluğu yok etme eğilimindedir ve bunda tartışılacak bir şey yoktur, aksi takdirde, muhalefetteki her parti, fırsat verildiğinde mevcut çoğunluğa meydan okumak için yeni bir çoğunluk yaratmaya çalışır. VMRO-DPMNE ile herhangi bir işbirliğimiz olmadı, ancak şimdi VMRO-DPMNE tarafından uygulanan politikalardan tamamen uzaklaştık.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Benzin fiyatlarında indirim

Read Next

Üsküp’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde anma etkinliği düzenlendi