Taravari: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna kalmak için gerçek bir şansım var

Kuzey Makedonya’da Arnavut muhalefetinin cumhurbaşkanı adayı olan Arben Taravari, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna kalmak için gerçek bir şansı olduğunu söyledi.

İkiye bölünen ve iki farklı kongre yapan Arnavut İttifakı partisinin bir bölümün Genel Başkanı olan Arben Taravari katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yaptığımız tüm görüşmelere ek olarak, mevcut ruh hali göz önüne alındığında, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna girme şansımızın gerçekten yüksek olduğunu düşündüğünü söyleyen Taravari, “BDİ ve SDSM’nin ortak adayla çıkması şansımızı daha da artıracaktır. Fakat çıkacaklar mı? Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağız, imkansız olmasa da şimdilik zor bir görev.” değerlendirmesinde bulundu.

Arben Taravari, yaklaşan seçimlerde kendilerine yalnızca mevcut cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski’nin meydan okuyabileceğini belirterek, “Kampanyaya bağlı olarak, gerçekçi olarak ve anketlere göre, ikinci belirleyici turda kimin gireceği konusunda ilk turda yalnızca Pendarovski bize meydan okuyabilir.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Kovaçevski: SDSM konsepti daha yüksek maaşlar, emekli maaşları ve demokrasi anlamına geliyor

Read Next

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları bölge ekonomisini çıkmaza sürüklüyor