Taravari: Asgari ücret 800 euro olacak

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken, siyasi parti ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

Arnavut muhalefeti VLEN’in cumhurbaşkanı adayı Arben Taravari, bugünkü basın toplantısında, bu seçimlerde Arnavut muhalefetinin tam bir birliğinin olduğunu ve bunun zaferi garantilediğini, çünkü tüm seçimlerde muhalefetin oy çoğunluğuna sahip olduğunu söyledi.

Ekonomi ve göç gibi önemli konutların yanıt beklediğini Arnavutların ise değişikliğe ihtiyacı olduğunu kaydeden Taravari, “Bu nedenle biz, VLEN koalisyonu olarak hükümet olduğumuzda asgari ücretin 800 avroya çıkarılmasını garanti etmeliyiz ve garanti edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı programımızı yayınladık, tartıştık, önümüzdeki hafta başında parlamento seçimlerinin programını da yayınlayacağız. Buna DEĞER (VLEN) tek programdır. Ancak bir kez daha tekrar ediyorum, değişimin gerçekleşmesi için her bireyin kararlı olması gerekir. Çünkü her oy önemlidir. Ve değişimin zaferini garanti altına almak için her seçmeni oy verme gününde dışarı çıkmaya çağırıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 24 Nisan Çarşamba günü yapılacağını ve 6 rakamının DEĞERLENDİREN Değişimin numarası olduğunu belirten Taravari, “Kampanya kapsamında nereye gidersek gidelim, ülkenin her yerine gittik, en büyük sorunun yoksulluk, artan fiyatlar, işsizlik ya da düşük ücretler olduğunu görüyoruz. Yaşam koşulları daha da zorlaştı. Bu aynı zamanda sahip olduğumuz diğer büyük soruna da neden oluyor. Gençlerin göçü. Gençler tam da ücretlerin düşük olması ve iyi iş bulmanın zor olması nedeniyle ayrılıyor.” diye konuştu.

Read Previous

Üsküp’te “Kadimin İzleri” projesi uygulandı

Read Next

Kovaçevski yolsuzlukla mücadelenin yoğunlaştırılacağı ve yargıda reform yapılacağı sözünü verdi