Taravari: Arnavut İttifakı gelecek seçimlere BDİ ile ortak listeyle girmeyecek

Kuzey Makedonya’daki Arnavut İttifakı Genel Başkanı Arben Taravari, gelecek seçimlerde Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) ile ortak listeyle yarışmayacaklarını açıkladı.

Arnavut İttifakı lideri Arben Taravari bugün bir gazetecinin Ali Ahmeti ve BDİ ile ortak listelerle seçime katılıp katılmayacakları sorusunu yanıtladı.

Taravari, Arnavutlar İttifakı (AA) parti yönetiminin son kararının önümüzdeki seçimlerde bağımsız olarak katılmak olduğunu söyledi.

Şimdilik parti yönetiminin son kararı seçimlere bağımsız olarak gitmek olduğunun altını çizen Taravari, ‘’Ancak bu kararın bu yılın sonunda yani Aralık ayında toplanacak merkez kurul toplantısında da alınması gerekiyor. Kesinlikle Arnavutlar için İttifak ortak BDİ’yle ortak listelerle gitmeyecek ve bunu Ahmeti ile son görüşmemizde de kendisine tekrarladım. Bağımsız bir performansa hazırlanıyoruz ve üyeleri harekete geçiriyoruz. Bu benim ve başkanlığın görüşüdür ve bunun değişip değişmeyeceği partinin en yüksek organının oturumundan sonra netleşecektir.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Taravari, bu soruların Levica ve VMRO – DPMNE’nin açıklamalarında kullandıkları retorikte empoze ediliyor.

Read Previous

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı: Şifa Hastanesi’nde toplu mezar kazmaya başladığımızı Kızılhaç’a bildirdik

Read Next

Hükümet tarafından kabul edilen 2024 yılı bütçe teklifi 5,5 milyar avro civarında