Takviye kursu öğrencileri sertifikalarını aldı

Ensar Derneği ile Köprü Derneği’nin ilkokul 6,7,8 ve 9’uncu sınıf öğrencilerine yönelik İngilizce, Makedonca ve Matematik derslerini kapsayan takviye kurslarında sertifika töreni düzenlendi.

TİMEBALKAN

Ensar Kültür, Yardımlaşma ve Eğitim Derneği ile Köprü Kültür Sanar ve Eğitim Derneği’nin ilkokul 6, 7, 8 ve 9’uncu sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen İngilizce, Makedonca ve Matematik derslerinden oluşan takviye kurslarının sertifika töreni Üsküp Bedesteni’nde düzenlendi.

Sertifika töreninde konuşma yapan Ensar Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Baki, bu sene eğitim öğretim yılı itibarı ile 4. kez düzenledikleri takviye kurslarını nihayete erdirdiklerini söyledi.

Öğrencilere başarılarından dolayı birer katılım belgesi taktim edileceğini kaydeden Baki, “Bu sürede kış, yağmurdu bakmadan sizler ve hocalarımız kursları takip ettiniz. Az evel de ifade edildi 68 öğrenci kazasız belasız bu kurslarda bir gayret gösterdiniz. Asıl teşekkür sizlere. Biz sadece işin teknik boyutunda süreci kolaylaştırmaya çalıştık. Hocalarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bu kursların öğrencilerin eğitimine katkı adı üzerinde derslerinizde katkı olması hasebiyle “Takviye” kursları olduğunu anımsatan Baki, “Bu kursları bu senede gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ve onları buraya yönlendiren ebeveynlerine ve onlara emek harcayan değerli hocalarına teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin de yıl boyunca öğrencileri üç alanda daha iyi geliştirmek adına dersler yapıldığını söyledi.

Matematik, Makedonca ve İngilizce derslerinde bu kursların faydası olduğunu kaydeden Emin, “Kendinizi geliştirmeniz için önemli bir önem oluşturdu. Özellikle bu yıldan itibaren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topllukları Başkanlığı (YTB) sağladıkları desteklerinden dolayı ENSAR Derneği ve KÖRÜ Derneği adına teşekkürlerimi iletiyorum. Bu desteklerle önümüzdeki yıllarda yapılacak olan kursların devamı daha güçlü olması adına önemli olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Program öğrencilere sertifika takdimi ile sona erdi

Read Previous

K. Makedonya’da Meclis başkan yardımcıları seçildi

Read Next

Üsküp’te Bayram Namazı saat kaçta kılınacak?