Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği himayelerinde Sante Plus Hastaneler Grubu, Broşnitsa ve Merkez Jupa’da yaşayan soydaşlara ücretsiz sağlık taraması gerçekleştirdi.

Sante Plus Hastaneler Grubu’ndan yayınlanan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

TC Üsküp Büyükelçiliği himayelerinde, Sante Plus Hastaneler Grubu Broşnitsa ve Merkez Jupa’da  yaşayan halkımıza ücretsiz sağlık taraması  gerçekleştirdi. 
TC Üsküp Büyükelçisi Sekizkök: Türkiye Cumhuriyeti ile kardeş ve dost K.Makedonya’nın beşeri ilişkilerini geliştirmek amacıyla Sante Plus Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı dostum Dr Bilal Kara ile sağlık sektöründe nasıl fark yaratabiliriz diye görüştük, sesli düşündük, bu bölgelerde yaşayan kardeşlerimize uzak kalan sağlık hizmetlerini almalarına nasıl yardımcı olabiliriz diye istişare ettik. Beni kırmayan, tüm imkanlarını seferber edip, kıymetli doktorlarını, sağlık personelini, ambulanslarını ve  lojistiğini sunan Sn Dr Bilal Kara’ya şukranlarımı sunuyorum, diye belirtti. 
TC Üsküp Büyükelçisi  Sekizkök önderliğinde, 3 ambulans aracı, sağlık personeli ile yola çıkan jinekolog, pediyatri uzmanı, aile hekimi ve labratuvar ekibi, 100 ü aşkın her yaş grubundan  hastaya ultrason, ekg, jinekolojik muayene, göğüs ultrason taraması,pediyatri muayenesi,  kan tahlilleri gibi hizmetler verildi. Broşnitsa ve Merkez Jupa halkının yoğun ilgisine, Sante Plus hastaneler grubunun yönetimine, doktorlarına ve tüm sağlık personeline teşekkür eden Sn Büyüeklçi Sekizkök ile aile  hatıra fotoğrafı çekildi.

Önceki Haber

K. Makedonya’da bir günde 13 bin 628 vatandaş aşı oldu

Sonraki Haber

Gazeteciye saldırı veya tehdite 3 yıla kadar hapis cezası