“Sürücü ehliyetleriyle ilgili sorunun aşılması için Meclis acil adım atmalı”

Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Yovan Mitreski, sürücü ehliyetleriyle ilgili sorunun aşılması için Meclis’in acil adım atması gerektiğini söyledi.

Meclis Başkanı Yovan Mitreski, bugün parlamento gruplarının koordinatörleriyle yapılan koordinasyon toplantısında, Meclis’in Prespa Anlaşmasının uygulanmasından kaynaklanan durumun, yani sürücü ehliyetleriyle ilgili ortaya çıkan sorunun aşılması için acil adımlar atmasını talep etti.

Meclis’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Parlamento gruplarının yasal değişiklikler için çeşitli teklifler sunacağına dair duyurular olduğunu vurguladı, bu yüzden parlamento gruplarının en hızlı ve en iyi çözüme ulaşmak için koordineli bir şekilde hareket etmesi gerektiğini vurguladı. vatandaşlara ve aynı zamanda devlet olarak taahhüt ettiğimiz uluslararası yasal düzenlemelere saygıya zarar vermeyecektir.” ifadelerine yer verildi.

Parlamento, Mitreski’nin bugün içişleri, maliye, dışişleri bakanlarının yanı sıra Sigorta Denetleme Kurumu başkanıyla görüşmeler başlatacağını açıkladığını belirtti.

Read Previous

Kosova’da 2023 yılında yaklaşık 4 bin yabancı vatandaşa çalışma izni verildi

Read Next

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ilk astronotu Gezeravcı’yı kabul etti