Sultan Murad kabri başında anıldı

Savaş meydanında şehit düşen tek Osmanlı padişahı Sultan Murad Hüdavendigar, Piştine yakınlığındaki türbesinde dün törenle anıldı.

Sultan Murad’ın şahadetinin 627. yıldönümü törenine Üsküp’ün “Köprü” ve “Ensar” dernekleri de katıldı.

Priştine yakınlığındaki Sultan Murad türbesinde Bursa Osmangazi Belediyesi ve Mehşhedi Hüdavendigar Derneği ile ortaklaşa düzenlenen anma törenine, Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Meclis Başkan Vekili Fikrim Damka, Milletvekili Müfera Şinik, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Kosova Başimamı Sabri Bajgora, TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü, Kosova’da görev yapan Türk kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetli hazır bulundu.

DSC_2569

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma törenleri, 1. Murad Hüdavendigar’ın duası önce Türkçe, ardından da Arnavutça okundu. Anma töreninde, Sultan Murad Hüdavendigar Han’ın şehit edildiği savaş ile ilgili tarihi bilgiler verildi.

Konuşmalar ve duaların ardından gelen misafirlere iftar yemeği verildi.

Read Previous

Soğuk barış zamanında hibrit savaşı

Read Next

Saniye Türbedar: “Burası sadece Türklerin değil tüm müslümanların canı ve kalbi”

One Comment

  • I saw your article well. You seem to enjoy baccaratcommunity for some reason. We can help you enjoy more fun. Welcome anytime 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *