Başbakan Oliver Spasovski düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs krizinden etkilenen serbest çalışan bireylere finansal desteğin yasal kararnamesi Hükümet tarafından kabul edildiğini açıkladı.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mila Tsarovska, Maliye Bakanı Nina Angelovska, Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi ve Çalışma ve Sosyal Politika Bakan Yardımcısı Gönül Bayraktar ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Başbakan Spasovski zanaatçılara sağlancak olan desteğin aylık 14.500 denar ücretinde olacağını ve Nisan ve Mayıs ayları için sağlanacağını açıkladı.

Yeni getirilen kararname için başvuru şartları ve kuralları Hükümetin resmi sitesinde yayınlanacaktır.

– İş verenler, maaş desteği veya sigorta ve vergilerin ödenmesi arasında seçim yapacak

Başbakan Spasovski ayrıca iş verenlerin, Nisan ve Mayıs ayları içerisinde geçerli olan finansal desteğin işçi başına 14.500 denarlık yardım mı, yoksa sigorta ve vergilerin ödenmesi mi olacağı konusunda yapacakları başvuruda seçim yapabileceklerini bildirdi.

Şirket sahiplerinin aynı anda her iki destekten istifade edemeyeceklerini belirten Spasovski, şartları yerine getirmeyen şirketlerin desteği alması durumunda, aldıkları miktarı geri çevirmek zorunda kalacaklarını vurguladı.

 

Önceki Haber

Kuzey Makedonya’da 30 yeni vaka tespit edildi

Sonraki Haber

MATÜSİTEB’ten Türkiye’ye yaptırım iddialarına tepki

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × 3 =