Spasovski: Yolsuzluk Makedonya toplumunu kemiriyor

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, yolsuzlukla mücadelenin toplumun her kademesinde güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski bugün düzenlediği basın toplantısında, yolsuzlukla mücadelenin toplumun her kademesinde güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Bir gazetecinin Avrupa Büyükelçisi David Geer’in dünkü açıklamasıyla ilgili olarak yolsuzluğa karşı mücadelenin hayal kırıklığı yarattığı yönündeki sorusuna yanıt veren Spasovski, Makedonya toplumunu fiilen kemiren şeyin yolsuzluk olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanlığı’nın yaptıklarından kişisel olarak memnun olduğunu kaydeden Spasovski, “Rakamlar istatistiksel olarak, örneğin geçen yıl yolsuzluğun tespitinde bir önceki yıla göre yüzde 50’ye yakın bir verimlilik elde ettiğimizi gösteriyor, ancak yine de her türlü zorluğa ve zamanında yanıt verebilecek bir sistem olmalı. Aynı zamanda kamu bilincini güçlendirmek için çok çalışmak gerekiyor çünkü aynı zamanda insanların bildirimde bulunabilmesi için kurumlara olan güveni artırmak da çok önemlidir, elbette yüksek yolsuzluğa atıfta bulunan vakalar için en önemlisidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Almanya’daki “havalimanı grevi” 100 binden fazla yolcuyu etkiliyor

Read Next

“Saraybosna’nın hafızası” Vijecnica Kütüphanesi’nin kapıları 127 yıl önce açıldı