Spasovski: Vanya’nın kaçırılma nedeni anneden zorla para almak

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, ülkeyi yasa boğan 14 yaşındaki Vanya’nın ölüm nedeninin anneden zorla para almak olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski düzenlediği basın toplantısında, Üsküp’te ve Köprülü yakınlarında öldürülen ve gömülen Vanya Gyorçevska ve Panče Žežovski’nin öldürülmesiyle ilgili davanın çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Vanya Gyorçevska’nın kaçırılması ve öldürülmesinin nedeninin para karşılığında gasp olduğunu kaydeden Spasovski, “Vanya’nın babası tüm bu olup bitenlere karışmıştı ve Vanya’nın hareketi ve bina girişinden çıkışı hakkında şüphelilerle bilgi paylaşan da oydu.” dedi.

İçişleri Bakanlığı olaya açıklık getirdiğini, bilgi alındıktan sonra delillerin işlendiğini ve iki kişinin cesedinin bulunduğunu belirten Spasovski, “Üsküp Emniyet yetkililerinin aldığı tedbirlerin ardından bizi bu korkunç cinayetin faillerine ulaştırdılar. Özellikle iki olayla ilgili olarak 3’ü tutuklu, 1’i yurt dışında olmak üzere 5 kişiden şüpheleniliyor ve beşinci kişi olan reşit olmayan çocuğun babası da sorguya çekilerek önlem alınacak.” ifadelerini kullandı.

İlk bilgilere göre, bir aile üyesinin bilgisi dahilinde ve mutabakata varan kişilerden biri, anneden para almak amacıyla suçun infazını organize ettiğini ifade eden Spasovski, “Köprülülü yetişkin bir erkek olan diğer kurbanın, reşit olmayan çocukla hiçbir ilgisi olmayan, ancak şüphelilerden biriyle uygunsuz ilişkiler nedeniyle aracına el konularak suçun işlenmesinde kullanıldı ve ardından yakıldı. O araçla küçük kız, binanın girişinde konuta götürülürken, daha önce şüphelilerin ifadesine göre baba, küçük kızın evden çıktığına dair şüpheliyle bilgi paylaştı. 27 Kasım saat 10 civarında asıl organizatör ve infazcı, polisin bulabileceği delillerden, işlenen suçla ilgili zaten başlamış olan soruşturmadan korkarak küçük çocuğu silahla öldürdü.” bilgilerini paylaştı.

Read Previous

Hırvatistan’da Türkiye temalı bilgi yarışması düzenlendi

Read Next

Marmara Denizi’nde 5,1 büyüklüğünde deprem