Spasovski: Bu hükümet yeni bir parlamento çoğunluğu ile düşmeyecek

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, mevcut hükümetin yeni bir meclis çoğunluğu ile düşmeyeceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, muhalefetin erken parlamento seçimleri talebini değerlendirirken, mevcut hükümetin 2024’teki olağan seçimlere kadar görevlerine devam edeceğini ve yeni bir meclis çoğunluğuyla devrilmeyeceğini söyledi.

Birkaç gün önce konuyla ilgili açıklama yaptığını ve benzer şeyleri tekrar edeceğini kaydeden Spasovski, “Bu hükümet 2024’e kadar ayakta kalacak ve 2-3 ayda bir yeni meclis çoğunluğu sağlayan bazı siyasetçilerin romantizminden bahsetmeye gerek yok. Meclis çoğunluğuna sahip olan meclise gidip bunu gösterir, yani burada bir ikilem yok. Bunlar demokratik, meşru araçlardır, ne ben ne de hükümetten başkaları bunlara yorum yapmayacağız. Bu hükümetin yeni bir parlamento çoğunluğu tarafından devrilmeyeceğine dair pozisyonumu belirtiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada İçişleri Bakanlığı’nın bazı üst düzey yetkililerinin uyuşturucu ticaretine karıştığı sorusuna Spasovski şu yanıtı verdi:

“”Soruşturmaya yardımcı olmak için tüm deliller sunulmalı, yayınlanmalı, bunlar mümkün olduğunca yapılmalı ve yüksek veya düşük konumdaki memurlarsa çok geç değil, suç işledilerse sorumlu tutulmalılar.”

Read Previous

Bulgaristan, 2021’de AİHM kararları nedeniyle 740 bin levadan fazla tazminat ödedi

Read Next

Kosova Başbakanı Kurti, Viyana’da resmi törenle karşılandı