‘’SosyalBen’’ Derneği İlk Uluslararası Ofisini Makedonya’da Açtı

Dezavantajlı bölgelerde yaş aralığı 7 ila 13 olan çocuklarımızın kendi sosyal becerilerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projeleri derneği olan SosyalBen, bu akşam, Üsküp’teki temsilciliğinin resmi açılışını yaptı.

Açılışa Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’un Danışmanı Zoran İlievski, SosyalBen Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ece Çiftçi , Üsküp ‘’Köprü’’ Derneği Başkanı Hüsrev Emin’in yanı sıra çok davetli ve SosyalBen gönüllüleri katıldı.

12575928_221374341531095_1808066464_n

Açılışa katılan Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’un Danışma Zoran İlievski, SosyalBen Derneği’nin Üsküp’te merkezini açmasından dolayı memnun olduğunu kaydetti.

İlievski, “SosyalBen’in yaptığı çalışmalar beni heyecanlandırdı. SosyalBen’in Üsküp’teki merkezi büyük adımlar atacağını ve iki kültürün uyum sağlayacağına inanıyorum’’ dedi.

Gönüllüleri ile birlikte sınır tanımayan SosyalBen, bugüne kadar Türkiye’nin birçok bölgesinde ve yurtdışında da saha çalışmaları yaptı.

SosyalBen Derneğinin Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ece Çiftçi, “SosyalBen Derneğinin amacı, ilköğretim çağında öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek ve geliştirirkende sosyal kimliklerine destek olmak olduğunu ve ilk uluslararası ofisi Makedonya’da açtık” dedi.

12583690_221374358197760_1845128795_n

SosyalBen Derneği ilk çalışmalarını Tefeyyüz ilköğretim okulunda yaptıktan sonra Makedonya’da daha çok çalışma yapma kararı aldığını belirten Ece Çiftçi, “Doğu Makedonya üzerinde çalışmak için Üsküp ‘’Köprü’’ Derneği yöneticileri ve gönüllüleriyle tanıştık. Tam burada neler yapabileceğimizi oturtmaya başladıktan sonra, Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ile tanıştık. Kendisine projelerimizi anlattığımız zaman ilk söylediği cümle ‘Makedonya Sizindir’ dedi” ifadelerini kullandı.

Aydın Davud

Read Previous

Hahn: “Seçim Sürecin İçeriği Tarihinden Çok Daha Önemlidir”

Read Next

Bir Paket Sigara 10 Ekmeğe Bedel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *