Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı ile görüşen Büyükelçi, Bulgaristan’daki soydaşların ve bütün Müslüman toplumunun Ramazan ayını bir kez daha tebrik etti.

Büyükelçi, Başmüftülüğü virüs salgını döneminde üstlendiği büyük sorumluluk ve ortaya koyduğu sağduyulu liderlik için tebrik etti.

Başmüftülüğün bilinçlendirme kampanyasının son derece isabetli olduğunu, ayrıca, sosyal yardımlaşma ayı olan Ramazan’da muhtaç durumdaki insanlara yönelik yardımların kesintiye uğramadan sürdürülmesini çok anlamlı bulduğunu kaydetti.

Türkiye olarak resmi makamların ve özel sektörün Başmüftülüğün bu yardım kampanyasına bütün Bulgaristan sathında katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Büyükelçi Sekizkök ziyaret vesilesiyle, Bulgaristan’da faaliyet gösteren bir firmanın ürettiği, Başmüftülüğün de ihtiyaç duyduğu 300 adet yüksek kaliteli koruyucu giysi hibe etti.

Cumhurbaşkanının, Dışişleri Bakanının ve milletinin selamlarını ileten Büyükelçi, virüs salgını fiziken bir araya gelmeyi zorlaştırsa da gönüllerin bir olduğunu, Türk milletinin kalbinin her nerede olursa olsun soydaşlarıyla bir çarptığını söyledi.

 

Kırcaalihaber

Önceki Haber

Dünya genelinde Kovid-19 bulaşan kişi sayısı 3 milyon 647 bini aştı

Sonraki Haber

“Yunanistan’daki sığınmacı kamplarındaki durum utanç verici”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − fourteen =