Kuzey Makedonya’daki siyasi partiler yeni tip koronavirüs nedeniyle ertelenen erken genel seçimlerin yeniden düzenleneceği tarih konusunda uzlaşmaya varmıyor.

Ülkedeki siyasi parti başkanları bugün Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski başkanlığında erken genel seçimler tarihini belirlemek üzere ikinci kez liderler zirvesinde bir araya geldi.

İktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) seçimlerin mümkün olan en erken tarihte yapılmasını savunurken ana muhalefet partisi VMRO DPMNE ise seçimlerin yaz sonunda yapılması kanaatinde.

Arnavut kanadındaki siyasi partilerden Demokratik Büyünleşme Birliği (BDİ)  vatandaşların sağlığının önemli olduğunu ve seçim tarihi için görüş birliği olması gerektiğini savundu.

Seçim öncesi koalisyon yapan Alternativa Partisi ile Arnavut İttifakı ise belirsizliğin devam ettiğini ve OHAL’in uzayıp uzamayacağının dahi bilinmediğini ve uzman görüşlerine kulak asılması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Toplantıda Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu ve Devlet Seçim Komisyonu’ndan seçim tarihi için öneriler alındığı belirtildi.

 

 

Önceki Haber

Fransa’da okullar açıldıktan sonra 70 öğrencide Kovid-19 vakası tespit edildi

Sonraki Haber

TİKA Karadağ’da Gıda ve Hijyen Destek Programı başlattı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ten − four =