Siyasi Parti Liderlerinin Latas Hakkındaki Kınamaları Devam Ediyor

THP Genel Sekreteri ve Milletvekili Enes İbrahim ile TDP Genel Başkanı ve Milletvekili Kenan Hasip Makedonya Meclisi’nde yaptıkları basın açıklamalarında Latas’ın Türklere yönelik aşağılayıcı ifadesini kınadılar.

Türk Hareket Partisi Milletvekili Enes İbrahim, Parlamento Basın Merkezinde basın açıklaması yaptı. Sitel Televizyonu genel yayın yönetmeni Dragan Pavloviç Latas’ın ifadelerini kınayan İbrahim açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “11 Şubat 1992 yılında, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti, Makedonya’nın anayasa ismini tanıdı. Sitel Televizyonu’nun genel yayın yönetmeni Dragan Pavloviç Latas’ın ifadeleri bu tarihi güne gölge düşürdü. Bu ilk kez olmuyor, daha önce de tekrarlandı.”

Enes İbrahim kamuoyu önünde açıkça Latas ve Sitel TV hakkında, Türklere karşı kullandığı hakaret ve nefret söylemi yüzünden suç duyurusunda bulunacağını beyan etti.

Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Kenan Hasip de düzenlediği basın açıklamasında Latas’ın ifadelerini şiddetle kınadığını belirtti. Hasip, açıklamasında Türklerin buranın sadık vatandaşları olduklarını vurgulayarak “Ülkemizi seven vatandaşlarız. Anavatanımızı da çok seviyoruz. Türklere yönelik bu hakaretleri tarafımızdan kınanması gayet normaldir. İki ülke arasındaki siyasi ilişkilerimiz son derece iyidir. Hiçbir siyasi sorun yoktur. Yıllardır Türkiye Cumhuriyeti Devleti her alanda Makedonya’yı desteklemiş ve yardım elini uzatmıştır. Böyle bir dost ülke olmasına rağmen bu tür ifadelerde bulunmak bize göre insan dışı bir davranıştır. Biz bunu kınıyoruz.” şeklinde konuştu.

Read Previous

AB ve ABD’den “Adil ve Dengeli Medya” Uyarısı

Read Next

ABD Dışişleri Bakanı Kerry: Bir Hafta İçinde Suriye’de Şiddetin Durdurulması Konusunda Anlaştık

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *