Sırp Jandarması Kosova sınırını geçti

Kosova’nın doğusunda yer alan ve Sırbistan sınırına yakın olan Kamenitsa belediyesinin eski başkanı Shaip Surdulli, Sırbistan jandarma mensuplarının Kosova sınırını geçtiklerini ve Kosova topraklarında devriye gezdiklerini gördüğünü açıkladı.

Medyaya yaptığı açıklamada Surdulli, Sırp jandarmasının Kosova topraklarında devriye gezmesinden son derece rahatsız olduğunu kaydederek, jandarmanın uzun namlulu silahlarla donanımlı bir şekilde Kosova topraklarına geçtiğini belirtti.

Kosova ile Sırbistan arasındaki sınır çizgisinde Nato’nun Kosova’daki güvenlik gücü KFOR bünyesinde görev yapan Türk ve ABD’li askerlerin devriye gezdiklerini, bu nedenle gördükleri askerlerin KFOR mensupları olduklarını zanettiklerini kaydeden Surdulli, ancak gördükleri askerlerin Sırp jandarması mensupları olduklarına işaret etti. Sırp jandarmasının kosova topraklarına girdiğini Kosova polisi de teyit etti.

Sırp jandarmasının hareketini uzaktan takip eden sınır polisi, jandarmanın bir süre sonra Kosova topraklarından Sırbistan topraklarına geri döndüğünü doğruladı.

Kosovaport

Read Previous

Osmanlı mirasının ‘açık hava müzesi’ Prizren

Read Next

Kırcaali’de geleneksel Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliğine yoğun ilgi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *