Sırp Cumhuriyeti’nde yeni hükümet kuruldu

Bosna Hersek’te 2 Ekim’de yapılan genel seçimlerin ardından, ülkenin iki entitesinden biri olan Sırp Cumhuriyeti’nde (RS) hükümet kuruldu.

RS Başkanı Milorad Dodik tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen Radovan Viskovic’in önerdiği isimler, RS Halk Meclisi’nde yapılan oturumda oylamaya sunuldu. Oylamada 51 milletvekili ‘evet’ oyu kullanırken, 23 milletvekili ise ‘hayır’ oyu kullandı.

Viskovic’in ikinci kez başbakanlık edeceği hükümeti oluşturan isimler şöyle:

İçişleri Bakanı Sinisa Karan, Maliye Bakanı Zora Vidovic, Tarım, Orman ve Su İşleri Bakanı Savo Minic, Çalışma Bakanı Dragoslav Kabic, Bilim ve Teknolojik Gelişim Bakanı Zeljko Budimir, Çevre Bakanı Bojan Vipotnik, Enerji ve Madencilik Bakanı Petar Djokic, Ulaşım ve İletişim Bakanı Nedeljko Cubrilovic, Ekonomi ve Girişimcilik Bakanı Vojin Mitrovic, Adalet Bakanı Milos Bukejlovic, Eğitim ve Kültür Bakanı Zeljka Stojicic, Sağlık Bakanı Alen Seranic, Avrupa Entegrasyonları Bakanı Zlatan Klokic, Devlet İdaresi ve Yerel Yönetimler Bakanı Senka Jujic, Ticaret ve Turizm Bakanı Selvid Hurtic ve Aile, Gençlik ve Spor Bakanı Dado Dogan.

Kaynak: Balkan News

Read Previous

AB, 2022’de savaş, enerji krizi ve enflasyonun etkileriyle mücadele etti

Read Next

Yunanistan’ın ölüme terk ettiği 43 göçmen kurtarıldı