Sırp antrenörden Türkiye Milli Takımı’na övgü

Karadağ A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Ljubisa Tumbakovic, Türkiye’nin oyuna hakim olmaya ve kilit oyuncularıyla sonuca gitmeye çalışan iyi bir takım olduğunu söyledi.

Sırp antrenör Ljubisa Tumbakovic, Karadağ Futbol Federasyonunda milli futbolcu Nikola  Vukcevic ile basın toplantısı düzenledi.

Geçen hafta deplasmanda Kıbrıs Rum Kesimi ile oynadıkları ve 0-0 sona  eren maçın artık geride kaldığını belirten Tumbakovic, bu karşılaşmada takımının  sergilediği oyundan memnun olmadığını kaydetti.

Türkiye’nin Kıbrıs Rum Kesimi’ne kıyasla daha güçlü bir rakip  olduğunun altını çizen Tumbakovic, Türkiye maçında kadroda önemli değişiklikler  yapacağını belirtti.

Tumbakovic, Türkiye’nin yakın geçmişte teknik direktör değişikliğine  gittiğini anımsatarak, Mircea Lucescu’nun geçen bu süre zarfında gelecek vadeden  bir milli takım ortaya çıkardığını vurguladı.

Lucescu’nun takımın oyun stilini değiştirdiğini kaydeden Tumbakovic,  “Türkiye’nin bu oyuncu grubu, gerçekten iyi futbol oynuyor. Onları Romanya ve  İrlanda Cumhuriyeti maçlarında izlemek güzeldi. Türkiye, oyuna hakim olmaya ve  kilit oyuncularıyla sonuca gitmeye çalışan bir takım.” değerlendirmesinde  bulundu.

Tumbakovic, Lucescu’nun kariyerinde birçok başarı bulunduğunu  anımsatarak, “Onun harika bir milli takım oluşturacağına eminim.” ifadesini  kullandı.

Türkiye’deki ligin de kalitesinin arttığına ve çok sayıda Türk  futbolcunun Avrupa’nın önde gelen liglerinde forma giydiğine dikkati çeken  Tumbakovic, “Yarınki maçta Türkiye’nin oyununu bozmaya çalışacağız.” diye  konuştu.

Vukcevic: “Zor bir maç bekliyoruz”

Karadağlı milli futbolcu Nikola Vukcevic, Türkiye karşısında zor bir  maçın kendilerini beklediğini ifade ederek, Türkiye’nin çok kaliteli oyunculardan  kurulu bir takım olduğunu ifade etti.
ürkiye ile iki yıl önce de özel maçta karşılaştıklarını anımsatan  Vukcevic, “O tarihten sonra bizim takımda bazı isimler değişti. Biz her maça  kazanmak için çıkıyoruz. Sahada elimizden gelenin en iyisini yapmaya  çalışıyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Türkiye karşısında Kıbrıs Rum Kesimi maçında ortaya koydukları  performansın üzerine çıkmak istediklerinin altını çizen Vukcevic, sakatlığı  nedeniyle kadrodan çıkarılan Stevan Jovetic’in eksikliğinin kendileri için  handikap olabileceğini kaydetti.

Vukcevic, taraftarları önünde iyi bir maç oynamak istediklerini ifade  ederken, Türk oyuncuların hepsini iyi tanımadığını ancak Roma’da forma giyen  Cengiz Ünder’in Türkiye’nin en iyi isimlerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Karadağ ile Türkiye arasında Podgorica Şehir Stadı’nda yarın oynanacak  özel maç, MSİ 19.10’da başlayacak.

Read Previous

Makedonya ve Türkiye Meclis Başkanları bir araya geldi

Read Next

Facebook Android telefonlardaki arama ve mesaj bilgilerini toplamış

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *