Sırbistan’da Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesindeki camilerde cuma namazının ardından Türkiye’deki orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar için yardım toplandı.

Sancak İslam Birliği Meşihatı’nın kararıyla düzenlenen yardım kampanyası çerçevesinde, meşihata bağlı camilerin girişlerine yardım kutusu yerleştirildi.

Cuma namazını kılmak üzere camiye gelen vatandaşlar, namazın ardından orman yangınlarında evleri zarar gören vatandaşlar için yardım topladı.

Sancak Müftüsü Senad Halitovic, yaptığı açıklamada, Sancak halkı olarak bu zor zamanda Türk halkının yanında olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

Halitovic, yangınlar kontrol altına alındıktan sonra zarar gören alanların yeşillendirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek kampanyalara da katılacaklarını belirterek, “Türkiye’nin tüm İslam alemi için taşıdığı önemi göz önünde bulunduracak olursak, yüce Allah’ın Türkiye’ye bu zor imtihandan bir çıkış yolu vereceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’nin her daim mazlumun yanında olduğunu anımsatan Halitovic, “Şimdi bu yardımların karşılığını verme zamanı.” dedi.

trtavaz

Önceki Haber

K. Makedonya’da bir günde 13 bin 137 vatandaş aşı oldu

Sonraki Haber

Yunanistan’da yangın: İnsanlar feribotlarla tahliye edildi