Sırbistan milli takımı antrenörü Svetislav Pesic: ”Olimpiyatlarda 10 takım madalya için savaşacak”

Sırbistan milli takımı başantrenörü Svetislav Pesic, Olimpiyatlar öncesinde açıklamalarda bulundu.

Sırbistan milli takımı Paris Olimpiyatları’na hazırlanmak için yaklaşık iki hafta önce bir araya geldi. Svetislav Pesic’in öğrencileri ilk hazırlık maçını 12 Temmuz günü Fransa’ya karşı oynayacak.

Bunun ardından Sırbistan Abu Dabi’ye seyahat edecek ve 16-17 Temmuz tarihlerinde Avustralya ve ABD ile karşılaşacak.

Geçtiğimiz pazar günü Porto Riko’nun da Olimpiyat bileti almasıyla Sırbistan’ın gruplardaki rakipleri belli oldu.

Mozzart Sport’a konuşan Svetislav Pesic, bu konuda konuştu:

“Porto Riko’nun oradaki en güçlü aday olduğunu söylemiştim. Benden iyi bilenler bana gülmüştü. Ben ise Porto Riko’nun Olimpiyatlar’a kalmasına gülmüyorum, muhteşem bir kadroları var. New Orleans Pelicans‘ta oynayan Jose Alvarado kadrolarında, o harika bir oyuncu. Maçları tek başına kazanmasa da katkısını gördük. Litvanya’ya karşı maç kazanmak zor fakat Porto Riko’yu o atmosferde yenmek de çok zor. Biz kazanır mıydık onu bile bilemiyorum.”

Pesic ardından gruplardaki rakiplerini değerlendirdi:

“Bir yandan grubumuz iyi çünkü bütün takımlar benzer oynuyor. Güney Sudan’ı izleyen herkes ne kadar zor bir rakip olduklarını görmüştür. Herkesi yenebilirler. Bizde yetenek ve kalite mevcut, ona şüphe yok fakat gruplarda rakiplerimize karşı iyi oynamak istiyorsak fiziksel olarak çok daha iyi durumda olmalıyız. ABD’ye karşı bir şansımız olduğu doğru, tek maçta her şey olabilir. Aynısı Porto Riko için bize karşı da geçerli. Grubumuz karışık ama ben hazırlığımıza güveniyorum. Zor bir turnuva olacak. Gerçekçi bakış açısıyla grubu ikinci bitirirsek çeyrek finallerde diğer grupların birincisi ya da ikincsiyle karşılaşacağız. 

Bana göre 10 takım madalya için savaşacak. Bizim için tek pozitif nokta çeyrek finalde Amerika’yla karşılaşmamak, fakat biz de grup aşamasında onlarla karşılaşacağız.”

Paris Olimpiyatları 26 Temmuz’da başlayacak.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile bir araya geldi

Read Next

İsrail’in Gazze kentine düzenlediği saldırılarda çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti