Sinan Oğan ikinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyecek

Sinan Oğan, Türkiye’de gerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda ATA İttifakı’nın aday olarak gösterdiği Sinan Oğan, Ankara’daki bir otelde basın toplantısı düzenledi. Oğan’ın ikinci turda Cumhur mu yoksa Millet İttifakı’na mı destek vereceği belli oldu. Sinan Oğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklediğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda ATA İttifakı’nın aday olarak gösterdiği Sinan Oğan, Ankara’daki bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Oğan’ın ikinci turda Cumhur mu yoksa Millet İttifakı’na mı destek vereceği belli oldu.

Sinan Oğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklediğini açıkladı.

Oğan’ın açıklamalarında satır başlıkları şu şekilde:

“Ata İttifakı bileşen partileri, parti yöneticilerine ve seçmen tabanına teşekkür ediyorum resmi olarak ittifak içinde yer almasalar da destekleyen siyasi partilerinin genel başkanlarına teşekkür ederim. Bize destek veren yoldaşlarımıza herkese teşekkür ederiz.

Her çabaları kıymetlidir bizim için. Özellikle gençlerimiz sevgi seli olup aktılar. Hepsine teşekküre borç bilirim. Tehditler aldık, saldırılara uğradık, istedikleri gibi davranmadığımız için yalan haber yaptılar.

Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağız dedik, gönüllüler üzerinden örgütlenmeye ve seçimlere hazırlandık. Ata ittifakının kuruluşu gerçekleşti ve aday olarak ilan edildik.

Bu sebeple de seçmenlerimizi küçümseyen bize değil başka adreslere yönlendirenlerin çalışmalarımızı daha dikkatli izlemelerini tavsiye ediyoruz.

Bizim beklediğimiz oy oranı yüzde 9 -16 oranındaydı. Tüm anketlerin yanılacağını söyledik. Sayın Muharrem İnce’ye yapılan şantaj hedefe ulaşmasıyla bu duruma gelindi. Linç kültürünü son derecede tehlikeli bulmaktayım. Demokrasimize bir darbedir.

Seçimlere oldukça zor şartlarda girdik. Ne maddi imkanımız vardı, de medyada gösteriliyorduk. Buna rağmen mücadele ettik. Değerli sosyal medya kullanıcılarına teşekkür ediyoruz.

Bu seçimlerin toplumun önüne koyduğumuz değerler açısından Türk milliyetçisi seçmeni ve Atatürkçülüğü yeniden görülmesine katlı sağladık ve milliyetçilerin kitlesi genişledi.

14 mayıs seçimlerinin sonuçlarının Türk siyaseti bakımından önemli mesajlar veriyor. Türk seçmeni Cumhur ve Millet İttifakı’nı gerekli değerler verilmediği için uyarmıştır. Küresel ve bölgesel dönem ele alındığında önemli bir dönemece girildi.

Terörle arasına mesafe koyamayan HDP’nin belirlemesine engel olma hedefimize ulaşmış durumdayız. Siyasette bozulan imajını ve nezaketini engelleyecek kampanya yürütmeye çalıştık. Benimsediğimiz tavrın olumlu bir hava yarattığını düşünüyoruz.

Read Previous

AB Yunanistan’ı, geri itme iddialarıyla ilgili “resmi adımlar” atabileceği konusunda uyardı

Read Next

“Biz Evlad-ı Fatihan topraklarına uzaktan bakamayız”