“Silyanovska Davkova’nın imzalarının 3 Mart tarihinde birkaç saat içinde toplanmasını bekliyorum”

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristiyan Mickoski, cumhurbaşkanı adayları Gordana Silyanovska Davkova için gerekli imzaların 3 Mart tarihinde birkaç saat içinde toplanacağını söyledi.

VMRO-DPMNE başkanı Hristiyan Mickoski, 3 Mart’ta birkaç saat içinde cumhurbaşkanı adayı profesör Gordana Silyanovska Davkova’yı destekleyen tüm imzaların toplanacağına inandığını belirtti.

Bazı adayların imza karşılığında para verdiği bilgisinin kendisini dehşete düşürdüğünü kaydeden Mickoski, bu vakalardan bazılarının belgelendiğini ve daha fazla önlem alınması için İçişleri Bakanlığı’na devredildiğini ifade etti.

3 Mart’ta DSK’nin bölgesel birimlerindeki tüm vatandaşları Gordana Silyanovska Davkova’yı desteklemeye davet ettiğini kaydeden Mickoski, “3 Mart tarihinde birkaç saat içinde imzaların toplanmasını beklediğim gündür. Potansiyel aday yanlısı dinamiklere gelince, haftalarca bir kampanya yaratan siyasi seçeneklerin olduğunu, bir gün içinde, birkaç saat içinde imza toplayacaklarını, ancak birkaç gün geçtiğini ve zar zor imza attıklarını söyleyebilirim. Bu, halktan gelen açık bir mesajdır. Sahadan gelen, para verildiği, imzaların ödendiği, bazılarının belgelendiği ve daha fazla işlem yapılmak üzere İçişleri Bakanlığı’na teslim edildiği yönündeki bilgiler beni dehşete düşürdü.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

İsrail, Eurovision’a siyasi mesaj verecek şarkıyla katılmanın yollarını arıyor

Read Next

Akaryakıt fiyatlarına indirim