Üsküp Belediye Başkanı ve 17 Ekim yerel seçimlerinde SDSM’nin adayı olan Petre Şilegov, bağımsız aday Danela Arsovska’nın bugün açıkladığı ücretsiz toplu taşıma vaadinin ucuz ve popülizm olduğunu söyledi.

Üsküp Belediye Başkanı Petre Şilegov, bir gazetecinin ücretsiz topluma taşıma vaadi ile ilgili sorusuna, “Kendini iyi bir yönetici olarak tanıtan birinin ezbere vaat vermesine şaşırdım. Üsküp şehrinde toplu taşımanın maliyeti yılda yaklaşık 30 milyon avroyu buluyorÜsküp şehrinde toplu taşımanın maliyeti yılda yaklaşık 30 milyon euroyu buluyor. Şehir tüm toplu taşımayı finanse etmek için bütçeyi alırsa, şehrin diğer faaliyetlerini neyle finanse edecek?” yanıtını verdi.

Kendini yönetici olarak tanıtan birinin bu konular hakkında temel bilgiye sahip olması, yanlış ve popülist sözler vermemesi gerektiğini ifade eden Şilegov, kendi programının Üsküp Belediyesi’nin mali gücüne göre dizayn edildiğini belirtti.

Şilegov, “Buna karşılık, söylediğim şey, tüm bu sosyal paketin ve tüm bu paketin, hemşehrilerimize sunduğumuz bu teklifin tamamının kullanıcısı olan belirli sayıdaki kişiye dayalı olarak şehrin finansal gücünün analizlerine dayanıyor.” değerledirmesinde bulundu.

Şilegov yanıtının sonunda, “Ücretsiz toplu taşıma ucuz vaadi ve popülizmi karşısında gerçekten hayret ettim.” diye konuştu.

Önceki Haber

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Sancar, TOGG’un direksiyonuna geçti

Sonraki Haber

Başbakan Zaev, Crvenkovski’nin eleştirilerini yorumsuz bıraktı