Seyhan Yakupi’nin kitabı İstanbul’da tanıtılacak

Kuzey Makedonyalı Türk Yazar Seyhan Yakupi’nin kitabı Kuzey Makedonya Kültür Merkezi tarafından düzenlenecek programlarda kitaplarını tanıtacak.

İstanbul’daki Kuzey Makedonya Kültür Merkezi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Makedonya’dan mektuplar” projesi Kuzey Makedonya’dan Türkçe yayınlarla devam ediyor.

15 Haziran TSİ 18.30 da Makedonya’nın türk yazarlarından Seyhan Yakupi Bağdat, Kültür Merkezimizde şiir kitabın tanıtımını ve edebiyatseverlerle buluşacak. Şiirlerin oyuncular tarafından okunacak gece Makedonya’dan Kartpostallar konserle devam edecek.

– Seyhan Yakupi kimdir?

Makedonya’nın başkenti 1978 Üsküp’te doğdu. Makedonya Radyo ve Televizyonu’nun düzenlediği eğitim programlarında gazetecilik ile sunuculuk dersleri aldı ve hayatını almış olduğu bu eğitim üzerine ikame ettirdi. Hâlihazırda çocukluk hayali olan sunuculuk ve radyoculuk mesleklerini yapmaktadır. Küçüklükten itibaren edebiyata olan merakı sebebiyle devlet radyosunda kültür-sanat alanında yayınlar hazırlamaktadır.

Şiire yoğunlaşan Yakupi, ilk şiirlerini Köprü dergisinde yayımlar. Giden Üç Adam adlı şiir kitabı Divan Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır. Şair, çoğunlukla bireysel temalara değinmektedir ve kaleme almış olduğu şiirlerin çoğunu kısa, duygu yoğunluklu ve ayrılık üzerine yazmıştır.

İkinci kitap dedesinin hayatını kaleme aldığı bir göç hikayesini anlatmaktadır. Ağlayan Raylar“ kitabı roman halinde yayınlanıp belgesel niteliğinde olacak.”

Read Previous

Kosova’da yeni genel seçim yasası kabul edildi

Read Next

Bosna Hersek’te altın rezervi bulundu