“Selin ardından ilk yardımlar Türkiye’den geldi”

Sel felaketinin yaşandığı gece Hasanbeg, Straçinsa, Araçina ve Staykovci’de dehşet anları yaşandı. 22 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi hastanelere kaldırıldı. Hala bulunamayan kayıp insanlar var. O korkunç geceyi Hasanbeg’de yaşayan Amit ailesi de yaşadı.

Mehmed ARİF / TİMEBALKAN

Uzun yıllardır Hasanbeg’de yaşadıklarını belirten Neşe Amit, sel felaketinin yaşandığı geceyi ‘korkunç’ olarak nitelendirdi.

Yıllarca emek verdikleri evlerindeki herşeyin sel tarafından alındığını kaydeden Amit,“Sel felaketin yaşandığı gece ailecek evde bulunuyorduk. O gece babam boğulma tehlikesi geçirdi. Maalesef gördüğünüz gibi yılların emeği evdeki herşeyi kaybettik. Yine de çok şükür hepimiz hayattayız. Birbirimize tutunarak hayatımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Amit ailesinin evinin son hali
Amit ailesinin evinin son hali (Hasanbeg)

‘İlk yardımlar Türkiye’den geldi’

Sel felaketinin ardından üç gün yardıma gelen kimsenin olmadığını kaydeden Neşe Amit, “Kendi başımızın çaresine baktık. Akrabalarımız ve dostlarımız yardıma koştu. Selin ardından ilk yardımlar Türkiye’den geldi. Devlet tarafından hiçbir yardım gelmedi ta ki Türk Kızılayı gelene kadar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden de geldiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Evler temizlendi, yollar temizlendi, Türkiye’den gelen ekipler gelince işler yoluna girmeye başladı. Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği ve ilgili kurumlara teşekkür ediyoruz. Hepsinden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Süper Kupa Galatasaray’ın

Read Next

Çakır yönetti, Brezilya kazandı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *