Selanik’te düzenlenen üç günlük Agrotica fuarı başladı

Yunanistan’ın tarım-ekonomi sektöründe önde gelen fuarı olan Agrotica 2022, bugün 20 Ekim Perşembe, Selanik şehrinde başladı. Fuara Batı Trakya’dan da işletmeler katıldı.

Üç gün sürecek Agrotica fuarı, tarım sektöründeki yeni trendler ve dünya çapında uygulanan modern teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm tarımsal girişimcilik yelpazesinden binlerce insanı Selanik’te buluşturuyor. 

Agrotica, Balkanlar ve Güneydoğu Akdeniz’deki tarım makineleri, ekipmanları ve malzemeleri için iki yılda bir düzenlenen en büyük ticaret fuarı ve Avrupa’daki birincil sektörün en önemli beş ticaret fuarından biridir.

Fuara geçmiş yıllarda olduğu gibi yine Yunanistan’ın farklı bölgelerinden yurtdışından tarım makineleri, malzemeler ve ürünlerle ilgilenen işletmeler ve farklı bölgelerden binlerce kişi katılmaktadır.

Agrotica fuarına ayrıca Batı Trakya bölgesinden azınlık işletmeleride katılmaktadır. Fuarda stand açan işletmelerden biri EGEM GROUP O.E şirketidir.

Kozlukebir Belediyesine bağlı Delinasufköy’de faaliyet gösteren EGEM GROUP O.E şirketi fuarda Türkiye’den Yunanistan pazarına getirdiği Petrol Ofisi, Caldini ve ESAN markaların ürünlerini katılımcılara tanıtmaktadır.

SELANİK BAŞKONSOLOSU EFE CEYLAN’DAN ZİYARET

Selanik şehrinde gerçekleşen Agrotica 2022 fuarına katılanlar arasında Türkiye’nin Selanik Başkonsolos Efe Ceylan da vardı. Başkonsolos Ceylan ve Ticari Ateşe Ahmet Erdoğan fuarda EGEM GROUP O.E şirketin standını ziyaret ettiler.

EGEM GROUP O.E şirketin sahipleri Batı Trakyalı iş insanları baba oğlu Güner Mustafa ve Emre Mustafa kendilerini ziyaret eden Başkonsolos Ceylan’ı ve Ateşe Erdoğan’ı stantlarında en güzel şekilde karşıladılar.

Başkonsolos Ceylan, azınlık iş insanlarından standta sergilenen ürünler ve çalışmalar hakkında bilgi alarak onlara başarılar diledi.

milletgazetesi

Read Previous

Djukanovic’ten erken seçim açıklaması

Read Next

Google’a 161 milyon dolar para cezası