Kuzey Makedonya’da 15 Temmuz’da düzenlenecek erken genel seçimlerde kullanılacak seçim materyalleri ülke genelindeki belediye komisyonlarına gönderilmeye başlandı.

Manastır şehrindeki “Kiro Dandaro” matbaasında basılan 1 814 bin 263 seçim listesi ve seçim materyalleri bugün ülke genelinde belediye komisyonlarına ulaştırılmaya başlandı.

Devlet Seçim Komisyonu (DSK) üyesi Enver Salihi, Kalkandelen’de gerçekleşen dağıtımda yaptığı konuşmada, Bogovinye Belediyesine seçim materyallerini güvenli bir şekilde teslim ettiklerini ve önümüzdeki günlerde öncelikle koronavirüs salgını dolayısıyla evlerinden oy kullanacak vatandaşların oylarını kullanacaklarını söyledi.

Bogovinye Belediyesi’nde 15 köyde 13 seçim yerinin olduğunu kaydeden Salihi, pazartesi ve salı günü 25 seçmenin oy kullanacağını belirtti.

Koronavirüs salgını dolayısıyla 3 gün sürecek seçimler için koronavirüs yüzünden ev izolasyonunda bulunan 747 seçmen, 9 bin 200 güçsüz ve kronik hasta ve 1.657 hükümlü oy kullanacak.

Vatandaşların sağlığı için dikkatli olunması gereken salgın döneminde seçim organize etmenin zor olduğunu söyleyen DSK Başkanı Oliver Derkovski ise, vatandaşların korkmadan oy kullanabileceğini söyledi.

3 bin 390 seçim yerinde düzenlenecek seçim yerlerinin dezenfekte işlemlerine başlandığı bildirildi.

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılmasına ilişkin kararnameyi imzaladı

Sonraki Haber

TİKA Üsküp koordinatörü Ayden’den MATÜSİTEB’e veda ziyareti